• 🏆🏅 OKRESNÉ KOLO vo vybíjanej žiačok 🏅🏆

• Tešíme sa z 1.miesta v okresnom kole a z postupu do KRAJSKÉHO KOLA.

Okresného finále sa zúčastnili tieto ZŠ: Hradná NZ, Nábrežná NZ, Mužla, Komjatice.

Naše výsledky:

Hradná - Mužla 13:10

Hradná - Komjatice 15:5

Hradná - Nábrežná 11:10

Školu reprezentovali žiačky: Čviriková R., Kečkéšová S., Kováčová L., Kucmanová O., Šipékyová S. 7.D, Hangya V., Vadkerti L., Vavríková Z., 6.A, Brenková N., 6.B, Vicenová L. 6.C, Vadkerti L. 4.B, Véghová S. 5.C.

Poďakovanie patrí aj pomocníčkam: Bara L., Brenková T., 7.D, Pavlovičová N. 7.A, Juhásová D., Tóthová T. 7.C, Sedmáková E. 5.C.

TSV

• Slávik Slovenska 2022

• Po dvojročnej odmlke sme opäť mali tú česť zúčastniť sa speváckej súťaže v interpretácii ľudových piesní, Slávik Slovenska.

Našu školu reprezentovali Sofi Vargová z 3.A, Gretka Haládiková z 5.C a Lucka Patyiová zo 7.A

Všetky tri speváčky odviedli úžasný výkon a Lucka nám vyspievala strieborného slávika.

Ďakujem všetkým deťom, že sa vo svojom voľnom čase venujú ľudovej piesni a šíria tak jej poslanie.

Mgr. Martina Haládiková

• Oznam
          • Oznam

• Milí rodičia, žiaci a priatelia školy, žiaľ po víkendoch nájdeme naše multifunkčné ihrisko v takomto stave. Prosím všetkých, ktorí naše ihrisko používajú, aby udržiavali poriadok. V opačnom prípade ho budeme zatvárať.

Ďakujeme za pochopenie.

• Paťko je  víťazom okresného kola matematickej olympiády

• Po úspešnom vyriešení úloh domáceho kola Matematickej olympiády, reprezentoval našu školu v okresnom kole žiak Patrik Vrba zo VI.A triedy. V okresnom kole Matematickej olympiády v kategórii Z6 sa stal úspešným riešiteľom a umiestnil sa na 1. mieste. Úspešným riešiteľom je i Lukáš Cseri zo 6.B triedy, ktorý sa umiestnil na 10. mieste v okrese.

Paťkovi k víťazstvu blahoželáme, obom žiakom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí i  p. zástupkyni Erike Kováčovej za prípravu žiakov.

Marta Bystrická, riaditeľka školy

• Deň matiek v ŠKD🌞

• Mama je anjel, ktorý žije na zemi. Mama je krásna dáma, ktorá život dala mi. Ďakujem Ti za úsmev, ktorý denne dávaš. Ďakujem, že si vždy pri mne a ľúbiť ma neprestávaš. Krásny deň matiek❤️❤️❤️

Vych. ŠKD Slniečko

• Strieborní aj zemiakoví na okresných kolách biologickej olympiády

• Tento rok sme sa zúčastnili dvoch kategórií biologickej olympiády  - E a D. V kategórii E  (Poznaj a chráň) – tento rok zameranej na živočíchy ľudských sídlisk – bojovali elektronickou formou  dvaja žiaci: siedmačka Hanka  Sedmáková a piatak Lukáš Oboňa. Obaja žiaci boli na okresnom kole úspešní; Lukáš mal dokonca 4.miesto a to dokonca ako najmladší súťažiaci, jediný piatak (po zmene pravidiel je E kategória určená prioritne už nie pre 5. – 9. ročník, ale pre 6. až  9. ročník).

Po dlhom čakaní sme sa dočkali aj zverejnenia výsledkov pre kategóriu D – posterovej časti. Tu mala Martinka Šimová s prácou o pozorovaní nočných motýľov (tiež piatačka, tiež v olympiáde určenej až starším - pre 6. a 7. ročník) tiež štvrté miesto. Adelka Tóthová so svojim výskumom správania oviec dosiahla medailovú pozíciu – druhé miesto 😊

Najväčší úspech je, že sa deti učili s radosťou a chystajú sa svoje kvality v biológii dokázať aj na budúcoročných olympiádach. Držme im palce.

Z. Valkusová

• Ako sme zachránili ježka🦔

• V sobotu 23.4. som s kamoškami Simonkou a Nelkou bola v parku. Hrali sme sa na schovávačku a Simi na nás kričala, že našla v hlbokej rúre v zemi ježka. Bolo nám ho ľúto, ale našťastie pri blízkej budove boli robotníci a požičali nám rukavice, tak som ježka vytiahla. Vybrali sme prisatého kliešťa  a dali sme mu meno Pichliačik. Potom sme ho pustili a spokojný našiel hmyz a najedol sa 🦔❤️

Alexandra Miškovičová, 5.B

• Turnaj v stolnom tenise

• Dňa 6.5 v Bánove sa konali základné kolá v stolnom tenise žiakov ZŠ. Na tomto turnaji sme sa zúčastnili a našimi súpermi boli žiaci zo ZŠ G. Bethlena  a ZŠ Bánov. Naša súpiska bola v zložení: J. Cseri, A. Kádár a A. Kashema. Na začiatku hry boli  všetci oboznámení s pravidlami stolného tenisu. Chlapci sa postupne dostávali do zápasového tempa a zbierali cenné body. Turnaj sme nakoniec nevyhrali a obsadili 2. miesto. Ako sa hovorí: „nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa“. Ďakujeme chlapci ❤️